ŠIS VAISIUS – TIKRŲ TIKRIAUSIAS BRANGAKMENIS

Iš jo gaunamos maistinės medžiagos teikia neįkainuojamą naudą sveikatai

Granatų sultyse yra daugiau nei 100 skirtingų fitochemikalų. Medicinoje jie naudojami jau tūkstančius metų.

Beveik visos senosios kultūros nuo Geltonosios iki Juodosios jūros sieja šį vaisių su sveikata, gerove, jo sėklų gausą – su klestėjimu, pertekliumi, ir vaisingumu, o jo visžalė laja simbolizuoja ilgaamžiškumą, ir netgi nemirtingumą. Žydų Naujųjų Metų šventėje granatas – vaisingumo ir ir klestejimo simbolis. Sakoma, kad kiekvienas granatas turi 613 sėklų – tiek kiek įsakymų turi judėjų įstatymas – Tora. Kitose Rytų kultūrose tai vaisius, slepiantis grožio ir jaunystės paslaptis. Kad ateinantys metai būtų turtingi, turkai, švęsdami Naujųjų išvakares, dar ir dabar teškia granato vaisius į grindinį taip, kad ištrykštų gyvenimą simbolizuojančios sultys.

Dėl savo nepaprastos naudos sveikatai, šiandien granatų sultys yra tiriamos kaip potenciali prevencinė ir net gydomoji priemonė prieš vėžį, pagalba imuninei sistemai ir vaisingumui

ŠTAI KELETAS PRIEŽASČIŲ ĮTRAUKTI GRANATUS Į KASDIENĘ MITYBĄ:

1. Antioksidantai

Ryškiai raudoną spalvą granatų sėklos gauna  iš polifenolių – tai nepaprastai stiprūs antioksidantai: REZVERATROLIS, FLAVONOIDAI, ELAGITANINAI.  Granatų sultyse jų daugiau nei daugelyje kitų vaisių sulčių, net tris kartus daugiau nei raudoname vyne ar žaliojoje arbatoje. Šios vertingos medžiagos padeda organizmui neutralizuoti laisvuosius radikalus, apsaugoti ląsteles nuo pažaidos bei slopinti uždegimą. O visa tai galima apibrėžti dviem žodžiais: ILGAAMŽIŠKUMAS IR JAUNATVIŠKUMAS. Antioksidantai saugo visus mūsų organus nuo senėjimo: mūsų širdis ir kraujagyslės, mūsų smegenys ir oda, mūsų vidaus organai – visiems jiems reikalinga antioksidacinė apsauga, jei norime, kad jie kuo ilgiau išliktų jauni ir sveiki.

2. Vitaminas C

Viename granato vaisiuje yra daugiau nei 40 procentų dienos vitamino C normos. Turėkite omenyje, kad pasterizuotose sultyse vitamino C gerokai sumažėja. Todėl rinkitės šviežius vaisius arba sultis. Išsamesnės informacijos apie vitamino C teikiamas naudas rasite čia

3. Vėžio prevencija

Visai neseniai granato vaisiai pelnė didelio dėmesio, kai grupė mokslininkų tyrimu preliminariai pademonstravo, kad granatuose esančios medžiagos -rezveratrolis ir kiti polifenoliai, gali sulėtinti prostatos vėžio (1) ląstelių augimą. Granatų sultys nuolat tiriamos dėl jų poveikio įvairioms vėžio rūšims ( 2, 3, 4 ).

Vienas svarbiausių pastarųjų 15-os metų biologijos bei medicinos sričių atradimų: kamieninės vėžio ląstelės yra atsakingos už tai, kad modernūs gydymo  būdai nesunaikina vėžio. Neseniai atliktas tyrimas įtraukė granato vaisių ekstraktą ir rezervatrolį į potencialiausių natūralių maistinių medžiagų, gebančių kovoti prieš kamienines vėžio ląsteles, dešimtuką. Išsamesnį tyrimo aprašymą skaitykite čia.

4. Apsauga nuo Alzheimerio ligos

Manoma, kad didelės dozės granatuose esančių medžiagų – elagitaninų, bei urolitinų, kuriuos iš elagitaninų žarnyne gamina gerosios bakterijos – gali stabdyti Alzheimerio ligos progresavimą ir apsaugoti atmintį ( 5, 6 ).

5. Virškinimas

Granatų sultys gali sumažinti  žarnyno uždegimą ir pagerinti virškinimą. Jos naudingos sergant Krono liga, opiniu kolitu ir kitomis žarnyno ligomis.

6. Priešuždegiminis poveikis

Dėl didelės antioksidantų koncentracijos granatų sultys puikiai veikia slopinant uždegimus visame kūne  ir padeda apsisaugoti nuo oksidacinės pažaidos.

7. Veiksminga priemonė prieš artritą

Granatų sultyse esantys  flavonoliai stabdo uždegimą, dėl kurio nyksta kremzlės ir prasideda osteoartritas.  Šiuo metu granatų sultys yra studijuojamos dėl potencialios naudos sergant osteoporoze (kaulų retėjimu), reumatoidiniu artritu, bei kitomis sąnarių ligomis.

8. Širdžiai

Granatų sultys labai vertinamos dėl naudos, teikiamos širdžiai – jos apsaugo širdį ir kraujagysles.

Studijomis ( 7, 8 ) patvirtinta, kad granatų sultys gerina kraujotaką ir padeda išlaikyti kraujagyslių elastingumą.  Jos taip pat apsaugo nuo LDL cholesterolio kaupimosi ir arterosklerotinių plokščių susidarymo (9). Čia ypatingai vertingi polifenoliai, kurių gausu granatų žievėje (10 , 11).

Vertėtų žinoti, jog nerekomenduojama gerti daug granato sulčių, jei vartojate kraujospūdį ar cholesterolį reguliuojančius vaistus, turinčius statinų.  

9. Kraujo spaudimui

Kasdien geriant granato sulčių galima sureguliuoti sistolinį kraujo spaudimą. Keleto standartizuotų tyrimų parodymais – nuolatos gerti granatų sultis labai sveika širdžiai (12, 13).

10. Priešvirusinis poveikis

Vitamino C ir kitų imunitetą skatinančių maistinių medžiagų dėka, granatų sultys gali padėti apsisaugoti nuo infekcinių ligų, o užsikrėtus padeda su jomis kovoti.  Laboratoriniuose tyrimuose parodyta, kad granatuose esančios maistinės medžiagos turi antibakterinių ir priešvirusinių savybių ( 14, 15 ).

11. Granatuose gausu vitaminų

Greta vitaminų C ir E, granatų sultys turtingos dar ir kitomis vertingomis maistinėmis medžiagomis: kaliu, folatais (B grupės junginiais) bei vitaminu K. Todėl, galima drąsiai teigti, kad teigiamas granatų poveikis sveikatai apima visą organizmą ir sprendžia platų spektrą uždavinių – nuo stipraus iminiteto, vidaus organų sveikatos iki švytinčios odos ir vešlių plaukų.

Nusprendę pridėti granatų sultis prie savo kasdienio raciono, įsitikinkite kad perkate 100 procentų granato sultis be pridėtinio cukraus, spauskite sultis patys arba tiesiog mėgaukitės valgydami granato vaisius.

12. Atminčiai

Geriant 200ml granatų sulčių kasdien vyresnio amžiaus žmonės sustiprino atmintį ir gebėjimą mokytis – tokie dar vieno tyrimo parodymai ( 16 ).

13. Lytinei potencijai ir vaisingumui

Oksidacijos pažaida, stebėta keleto tyrimų metu, gali sukelti spermos disfunkciją ir sumažinti moters vaisingumą, todėl dėl didelės antioksidacinių medžiagų koncentracijos  granatų sultys turi potencialo apsaugoti lytinį traktą bei teigiamai įtakoti vaisingumą. Granatuose esantys polifenoliai taip pat padeda apsaugoti placentą. Dar keletas studijų parodė, kad, kasdien geriant granatų sultis, padidėja pagrindinio lytinio potraukio hormono – testosterono kiekis tiek moterų tiek vyrų organizmuose (17, 18 ). Granatų sultys pagerina kraujotaką – taip pat ir lytiniuose organuose, todėl gerkite granatų sultis kasdien, jei norite „sultingesnio“ intymaus gyvenimo.

14. Ištvermė ir sportinis pajėgumas

Puiki žinia sportuojantiems – granatų sultys pagerina sportinį pajėgumą ir ištvermę, mažina raumenų skausmus sportuojant, padeda nualintiems raumenims greičiau atsistatyti ir sumažina sportuojant patiriamą oksidacinę pažaidą.

15. Diabetui

Tradicinėje  Rytų medicinoje granatai jau šimtmečius žinomi kaip vaistai sergant diabetu. Granatuose esantys polifenoliai padeda sumažinti organizmo atsparumą insulinui, mažina cukraus kiekį kraujyje.

Tad, štai koks vertingas vaisius! Pasimėgaukime juo kiek įmanoma dažniau. O apie granato sultis pasakysiu – vargu ar rasime labiau tinkamą gėrimą pakelti už mūsų visų sveikatą.

Išbandykite NeoLife TRE gėrimą – tai koncentruota esencija iš granatų ir kitų vertingų ingredientų. TRE – daugiau nei sultys. Rinkitės mitybos papildą, kuris atkartoja gamtos „brėžinius“ – yra pagamintas iš natūraus maisto, sutelkia visą maistinių medžiagų spektrą – taip kaip randama maiste.

P I R K T I